Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

plebiscyty dziennika

6 listopada 2023 r.
14:18

4. Plebiscyt Skarby Kultury Przestrzeni: Biznes i zieleń. Zagłosuj!

Autor: Zdjęcie autora Oprac. RAD
0 A A

Trwa finałowe głosowanie w 4. edycji plebiscytu Skarby Kultury Przestrzeni. W tym roku plebiscyt odbywa się on pod hasłem „Biznes i zieleń”. Spośród 40 zgłoszeń z bardzo różnymi połączeniami roślinności i działalności gospodarczej do finału zostało wybranych 14 zgłoszeń w czterech kategoriach: Gastronomia , Sklepy, Firmy i Krajobrazy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Organizatorem plebiscytu jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w ramach programu Forum Kultury Przestrzeni prowadzonego przez Marcina Skrzypka. Partnerem tegorocznego plebiscytu jest Lubelski Klub Biznesu pod kierownictwem prezes Agnieszki Gąsior-Mazur. W pracach tegorocznego zespołu nominującego wzięło udział 5 osób:
* Jolanta Jajszczyk, której bluszcz przy sklepie jubilerskim na Narutowicza 21 został Skarbem Kultury Przestrzeni w zeszłym roku i zainspirował temat tegorocznego plebiscytu
* Paulina Sito – architektka krajobrazu, kierownik referatu ds. zieleni w Wydziale Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin. Zajmuje się m.in. Zielonym Budżetem
* Katarzyna Szczypior – architektka krajobrazu, autorka wielu zielonych instalacji artystycznych i użytkowych na ulicach Lublina, prowadzi pracownię architektury krajobrazu Botanika
* Katarzyna Bujan – absolwentka gospodarki przestrzennej, inspektor w Referacie ds. wspierania akademickości Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości UM Lublin, gdzie zajmuje się m.in. programem zazielenienia Strefy Ekonomicznej we współpracy z uczelniami
* Jan Kamiński – nauczyciel architektury krajobrazu i planowania przestrzennego na KUL, animator kultury przestrzeni i aktywista miejski.

Jak można głosować w finale?

Głosowanie odbywa się w dniach 6-15 listopada na łamach Dziennika Wschodniego i Gazety Wyborczej Lublin. Zgodnie z rekomendacją zespołu nominującego tytuł Skarbów Kultury Przestrzeni 2023 otrzymają po dwa zgłoszenia z kategorii Gastromia i Firmy i po jednym z kategorii Sklepy i Krajobrazy. Równolegle odbędzie się posiedzenie eksperckiego jury, które na tych samych zasadach wybierze swoich faworytów. Każde zgłoszenie ma zatem szansę na uzyskanie tytułu Skarbu mieszkańców i/lub jury.

Uroczystość ogłoszenie wyników i nagrodzenia zwycięzców zaplanowano na 21 listopada podczas wydarzenia Power Planet: Człowiek – Środowisko – Biznes organizowanego przez Lubelski Klub Biznes w Ecotech Complex UMCS, ul. Głęboka 39.

Zapraszamy do głosowania!

Sonda: KATEGORIA GASTRONOMIA

Liczba głosów: 195
36.41%
Kawiarnia Cyngwajs – zielony róg Szewskiej
27.69%
Restauracja Chisza na Świętoduskiej – aranżacja wejścia i wnętrza
18.97%
Restauracja Makani na Świętoduskiej – zazielenione podwórko
16.92%
Cukiernia Anabilis – ogródek na Lubartowskiej

Sonda: KATEGORIA SKLEPY

Liczba głosów: 212
41.98%
Piekarnia Kuźmiuk na Furmańskiej – pnącza na budynkach
31.13%
Studio wnętrz Da Vinci na Zamojskiej – kwiaty przed wejściem
26.89%
Antykwariat na Krakowskim Przedmieściu – zazielenione podwórko

Sonda: KATEGORIA FIRMY

Liczba głosów: 199
43.72%
Kompleks Browaru Perła na Bernardyńskiej – symbioza z zielenią
34.67%
Medisept na Spiessa (Strefa Ekonomiczna) – zielone otoczenie firmy
12.06%
PPH Parys na Walentynowicz i Vetterów (Strefa Ekonomiczna) – zielone otoczenie firmy
9.55%
Modern-EXPO na Spiessa (Strefa Ekonomiczna) – ogród dla pracowników

Sonda: KATEGORIA KRAJOBRAZY

Liczba głosów: 141
56.03%
Hemplab – pole konopi między Berylową i Jantarową
27.66%
Allegro One – pnącza na automatach paczkowych
16.31%
Cukiernia MAR.S – pnącza w ogrodzeniu
e-Wydanie

Pozostałe informacje

Kozłówka. Pałac Zamoyskich.
patronat
27 czerwca 2024, 10:00

Wystawa w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. „1944. Meandry historii”

Wystawa czasowa „1944. Meandry historii”, której wernisaż jest planowany na 26 lipca br., będzie stanowić główne wydarzenie obchodów jubileuszu 80-lecia utworzenia Muzeum w Kozłówce. Tytułowy rok „1944” ma akcentować datę powstania placówki w dawnej rezydencji arystokratycznej.

Świdnik: Będzie sześć nowych stacji ładowania elektryków
MOTORYZACJA

Świdnik: Będzie sześć nowych stacji ładowania elektryków

Już niedługo mieszkańcy Świdnika będą mogli skorzystać z 6 stacji ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie trwają prace ziemne pod budowę ogólnodostępnej infrastruktury.

zdjęcie ilustracyjne
PROBLEMY

Tablet psuje wzrok radnemu. Kto jeszcze chce papierową wersję uchwał?

Bateria za słaba, rozmiar za mały, wzrok się psuje. Troje radnych powiatu bialskiego ma problem z tabletami. Wolą papierową wersję uchwał. Ale takiej możliwości nie będzie.

Petycja i sprzeciw. Mieszkańcy mówią „nie” budowie sklepu
Jakubowice Konińskie

Petycja i sprzeciw. Mieszkańcy mówią „nie” budowie sklepu

Jakubowice Konińskie: niewielka wieś położona kilka kilometrów na północ od Lublina. Spokojne i atrakcyjne miejsce położone na Obszarze Chronionego Krajobrazu doliny Ciemięgi. Teraz w samym centrum wsi pojawić ma się nowa Biedronka. Mieszkańcom ten pomysł się nie podoba.

Zespół Cyganeria z Góry Puławskiej w sobotę wystapi na Placu Chopina w Puławach
PUŁAWY

Piana party, akrobaci i tancerze na Dzień Dziecka

W sobotę, 1 czerwca, na Placu Chopina w Puławach najmłodsi nie powinni się nudzić. W programie zabawy w strażackiej pianie, występy akrobatyczne, mydlane bańki, mega-klocki i helowe balony.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych
ZDJĘCIA
galeria

Pasję i talent mają we krwi. I już szykują się do trzeciej edycji

Dwa dni warsztatów i występów oraz spacer po Lublinie – tak w skrócie można opisać Ogólnopolski Festiwal Sztuki Osób Niepełnosprawnych, który po raz drugi odbył się w naszym mieście.

Posłanka Wcisło uderza w Suwerenną Polskę i Fundusz Sprawiedliwości
POLITYKA

Posłanka Wcisło uderza w Suwerenną Polskę i Fundusz Sprawiedliwości

Marta Wcisło na zorganizowanej we wtorek konferencji prasowej odniosła się do wydawania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości przez działaczy Zjednoczonej Prawicy. Jej zdaniem doszło do znacznych naruszeń prawa.

Każda z drużyn miała grupę swoich kibiców
BEZ BARIER

Olimpiada bez barier. Te przedszkolaki mają moc

V Paraolimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole Integracyjne nr 39 w Lublinie. Hasło przewodnie: Czy Ty, czy Ja - każdy w sporcie szansę ma.

Cleo
DECYZJA

Cleo nie zaśpiewa na jarmarku. Ośrodek kultury musi oszczędzać

Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego nie usłyszą Cleo ani zespołu Afromental podczas jarmarku Kozirynek. Miasto zaoszczędzi 200 000 złotych. To kwota, której Radzyński Ośrodek Kultury potrzebuje na wypłatę pensji dla pracowników za ostatni kwartał.

Jest gdzie usiąść i odpocząć. Siedem nowych altan przy szlaku rowerowym
NA ROWERZE
galeria

Jest gdzie usiąść i odpocząć. Siedem nowych altan przy szlaku rowerowym

Kosztowało to ok. 400 tys. zł, ale połowę pieniędzy samorząd dostał z Unii Europejskiej za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemia Zamojska. Przy szlaku rowerowym w gminie Łabunie powstało siedem drewnianych altan.

Wieniawa bawi się na międzypokoleniowym festynie (zdjęcia)
Zdjęcia
galeria

Wieniawa bawi się na międzypokoleniowym festynie (zdjęcia)

Występy, zawody sportowe i miasteczko medyczne. Dziś Zarząd i Rada Dzielnicy zaprasza na festyn „Wieniawa łączy pokolenia".

Poseł Michał Krawczyka z Janem Rajchelem (z lewej), generałem brygady rez. Wojska Polskiego, podczas konferencji prasowej
BEZPIECZEŃSTWO

Tarcza Wschód: najpierw legislacja, potem zasieki

Poseł Michał Krawczyka z Janem Rajchelem, generałem brygady rez. Wojska Polskiego, spotkali się z dziennikarzami, aby opowiedzieć o „Tarczy Wschód” w naszym regionie. Wprawdzie szczegółów instalacji obronnych, poza rządem i premierem Tuskiem, nikt nie zna, ale warto o tym mówić.

Briefing prasowy zapowiadający XII Lubelskie Dni Seniora
galeria

Zdrowie, sport i czas wolny, czyli Lubelskie Dni Seniora

Rozmowy o zdrowiu i bezpłatne badania. Spacery i wystawy. Spotkania i koncerty. W sumie 120 wydarzeń w ciągu czterech dni – tak zapowiadają się XII Lubelskie Dni Seniora.

Ukrywał się 16 lat. Zatrzymali go lubelscy „łowcy głów”

Ukrywał się 16 lat. Zatrzymali go lubelscy „łowcy głów”

42-latek z powiatu hrubieszowskiego był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i trzema listami gończymi. Za co? Między innymi za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, która przerzucała nielegalnych emigrantów z Azji na teren UE. Do odbycia ma karę prawie 5 lat pozbawienia wolności.

Minister sportu Sławomir Nitras odwiedził sztangistkę z Białej Podlaskiej, Weronikę Zielińską-Stubińską

Sztangistka zaimponowała ministrowi sportu. Specjalnie przyjechał na jej trening

Weronika Zielińska-Stubińska ma szansę pojechać na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jej trening podglądał minister sportu, Sławomir Nitras. Przy okazji dał władzom filii AWF pomysł na nową inwestycję.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium